Вартість системи опалення на базі теплового насосу – це завжди індивідуальний підхід до кожного проекту. На ціну системи та подальші експлуатаційні витрати суттєво впливають – кліматична зона встановлення, джерело тепла та тип колектора, тепловтрати та внутрішня система опалення.

Тип теплового насосу

В першу чергу вибирають тип теплового насосу: геотермальний або повітряний.

Геотермальні теплові насоси використовують в якості джерела тепла землю або воду; такі системи зазвичай дорожчі в монтажі, оскільки роботи по монтажу зовнішнього колектора, особливо при використанні вертикальних зондів, є досить дорогими. Але, оскільки така система працює зі стабільним джерелом, незалежним від зовнішніх температур, отримуємо високий коефіцієнт перетворення SCOP(співвідношення затраченої енергії до отриманої), який може досягати 5-ти.

Повітряні теплові насоси використовують в якості джерела тепла зовнішнє повітря. Такі системи не вимагають масштабних земляних робіт, тому є дешевшими у монтажі, але поступаються в ефективності геотермальним.

Вартість теплового насосуВибір зовнішнього колектора

На вибір геотермального колектора впливають параметри прибудинкової ділянки.

Найкращим та найдешевшим варіантом буде колектор занурений у водойму, якщо біля будинку є озеро або річка достатньої величини.

В іншому випадку вибирають тип геотермального зонду: якщо є достатньо площі біля будинку, найоптимальнішим буде горизонтальний колектор, якщо місця мало – буріння вертикальних колекторів.

Вибір теплового насосу

Тепловий насос підбирають виходячи з тепловтрат об’єкту. Тому важливим є усі фактори: матеріал стін та даху, утеплювачі, тепловтрати вікон, особливо коли є великі віконні поверхні, наявність вентиляції.

На основі даних по тепловтратах приміщення, а також враховуючи регіон встановлення(середньорічну температуру та максимуми), вид підігріву кімнат та приміщень, необхідну кількість гарячої води розраховують потужність теплового насосу та довжину геотермального зонду.

 

Templates by BIGtheme NET